HTML

Életminőség - Magyar Fitnesz

A Magyar Fitnesz tanulmány (www.demos.hu/Letoltes) nem ér véget, csak átalakul... Folytassuk együtt! Várjuk a tanulmány fejezeteihez kapcsolódó megerősítő vagy ellentmondó véleményeket, adatokat, szösszeneteket - mindent, ami kapcsolódik a Magyar Fitnesz állításaihoz, felvetéseihez.

Friss topikok

  • demos: Kedves M, Köszönjük, hogy elolvastad, ls irtál! Sajnáljuk, hogy úgy érezhetted, óvatlanul interp... (2008.10.23. 17:53) Kritikák és értékelések
  • habár: himnusz és fitnesz: sportgeza.hu/futball/2008/eb/laza/a_romanok_lecserelnek_himnuszukat/?rnd=984 (2008.06.16. 13:10) 4. Stratégiai lépések
  • gomez: Bár Magyarországon az a közvélekedés, hogy jövedelemegyenlőtlenségek igen nagyok, ez nem igaz. Aho... (2008.06.12. 13:18) 2a. A szegénység "mítosza"

Linkblog

Archívum

2a. A szegénység "mítosza"

2008.06.12. 11:10 :: demos

A szegénység, a „rosszul élünk" ügye az egyszerűbb. A nettó reálbérek alakulását tekintve jól látható, hogy 2006-ban a rendszerváltás óta eltelt időszak maximumát értük el: se azelőtt, se azóta nem voltak magasabbak a reálbérek, mint ekkor. …Ugyanabban az évben, amikor a „rosszabbul élünk, mint négy éve"-kampány, ha nem vezetett is választási győzelemre, de emberek millióit volt képes megmozgatni.

 

Cizellálhatnánk még a kérdést, de ezen a helyen ezt feleslegesnek tartjuk. Álláspontunk az, hogy a „szegénység” panasza éppen azoknak áll leginkább kézre, akiknél objektív körülményekkel nem magyarázható, vagyis hűen igazolja a panaszaink mitikus, nem-objektív eredetét sejtető feltevéseinket.

1 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://magyarfitnesz.blog.hu/api/trackback/id/tr63516171

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

gomez · http://index.hu/gazdasag/magyar/jovkul080612/ 2008.06.12. 13:18:27

Bár Magyarországon az a közvélekedés, hogy jövedelemegyenlőtlenségek igen nagyok, ez nem igaz. Ahogy korábban számos más tanulmány is, ezúttal a Tárki által készített Európai társadalmi jelentés is arra a következtetésre jutott, hogy a különbségek európai összevetésben legfeljebb átlagosnak mondhatók.

Ábra:
index.hu/gazdasag/magyar/jovkul080612/
süti beállítások módosítása