HTML

Életminőség - Magyar Fitnesz

A Magyar Fitnesz tanulmány (www.demos.hu/Letoltes) nem ér véget, csak átalakul... Folytassuk együtt! Várjuk a tanulmány fejezeteihez kapcsolódó megerősítő vagy ellentmondó véleményeket, adatokat, szösszeneteket - mindent, ami kapcsolódik a Magyar Fitnesz állításaihoz, felvetéseihez.

Friss topikok

  • demos: Kedves M, Köszönjük, hogy elolvastad, ls irtál! Sajnáljuk, hogy úgy érezhetted, óvatlanul interp... (2008.10.23. 17:53) Kritikák és értékelések
  • habár: himnusz és fitnesz: sportgeza.hu/futball/2008/eb/laza/a_romanok_lecserelnek_himnuszukat/?rnd=984 (2008.06.16. 13:10) 4. Stratégiai lépések
  • gomez: Bár Magyarországon az a közvélekedés, hogy jövedelemegyenlőtlenségek igen nagyok, ez nem igaz. Aho... (2008.06.12. 13:18) 2a. A szegénység "mítosza"

Linkblog

Archívum

2. A boldogtalanság mítoszai

2008.06.12. 11:10 :: demos

Ha megkérdezünk valakit Magyarországon arról, mitől érzi rossznak az életét, kétféle válaszra számíthatunk bízvást: egyrészt, hogy a rossz anyagi körülmények miatt, másrészt pedig, hogy a munkanélküliség fenyegetése okán. Sietnénk leszögezni: tisztában vagyunk azzal, hogy Magyarországon nagyon sokan élnek nagy szegénységben, és azzal is, hogy a rendszerváltáskor hirtelenjében megszűnő körülbelül másfél millió munkahely hiányát családok tízezrei sínylették meg. Éppen ők a legfőbb okai annak, amiért fontosnak tartjuk ezeknek a mítoszoknak a lebontását: mert ott, ahol mindenki szegénynek gondolja saját magát, elapadnak a szolidaritásnak azok a forrásai, amelyek képesek volnának eggyé fűzni a társadalmat.

 

Ugyanis a szegénység és a munkanélküliség, miközben ma is emberek sokaságának jelentik a mindennapok realitását, időközben mítosszá váltak – a valóságtól akár teljes mértékben elszakadó hívószavakká, amikkel – objektív okokkal sokszor indokolhatatlanul – nyomorúságos közérzetünket akár a magunk számára is racionalizálni tudjuk. A konkrét, reáliákban tetten érhető „rossz” (hiszen a tényleges létbizonytalanság mindkét, sokat emlegetett formája ilyen lenne) helyett sokkal inkább valamiféle általános biztonsághiány az, ami véleményünk szerint ezt a rossz közérzetet magyarázza. A magyar társadalomnak az elmúlt húsz év nem volt elég arra, hogy alkalmazkodjék a megváltozott körülményekhez: ahhoz, hogy most már maga alakíthatja saját sorsát, de a felelősséget is viselnie kell azért.

 
 

Tanulmányunkban részletesen bemutatjuk a szegénység és a munkanélküliség "mítoszainak" arcait, a következő két bejegyzésben csak - véleményünk szerint beszédes - pillanatfelvételt mutatunk ezekről.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://magyarfitnesz.blog.hu/api/trackback/id/tr91516173

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása